יצאו לאור בקרוב

ספרים שמתוכננים לצאת לאור

במשך למעלה מחמש עשרה שנה לימדה מורתנו היקרה, לאמה דבורה-הלה, לימוד אותנטי המבוסס על שושלת טהורה של מתרגלים בעלי תובנות; לימוד מעמיק ויישומי להשגת המטרות אולטימטיביות.

אנו, תלמידיה, נמשיך בשנים הקרובות במלאכה הברוכה לשימור והפצת לימודה וכתביה, כפי שנלמדו במשך שנים כה רבות, תוך שמירה על תרגומיה המופלאים לעברית משפת המקור הטיבטית ומאנגלית.

  • המדריך לחיי לוחם הרוח – תרגום מקורי מטיבטית לעברית של ספר המופת של מאסטר שאנטידווה, שנכתב במאה השמינית בהודו.
  • הלימוד והתרגול של מדיטציית הטונג לן
  • הרעיונות המרכזיים של הבודהיזם, סדרת ספרים של לימוד מעמיק כפי שזה נלמד במנזרים הטיבטיים במסורת הגלוקפה. ספרים אלו מתוכננים להכיל את הלימוד שלימדה לאמה דבורה-הלה בישראל משנת 2001 ועד 2010, בטרם כניסתה לריטריט הארוך של שלוש שנים. הספרים כתובים בצורה שוטפת וקלה לקריאה, נוגעים בנקודות עמוקות ומהותיות לחיי כולנו, ומעבירים את הקסם שבחוויית המגע הישיר עם מאסטר. תלמידים רבים שעשו את מסלול הלימוד, מעידים על התמורה העמוקה שלימוד זה הביא לחייהם, מלווה בשמחה ותחושת משמעות.
  • שלבי המדיטציה – ספר המבוסס על טקסט בשם זה, שחובר על ידי החכם ההודי Master Kamalashila מהמאה השמינית לספירה. הספר פורש בפנינו דרך שלמה של מדיטציה, שהביאה רבים להשגת מטרות אולטימטיביות בצורה שהיא יישומית גם עבורנו, במידה שנתרגל אותה היטב. הספר מבוסס על לימוד שנתנה לאמה דבורה-הלה במרכז הרוחני “ערבה”, ומשולבים בו קטעים נוספים על מדיטציה במסורת הטיבטית ותרגולים מעשיים, המעצימים את התלמיד ומביאים אותו להעמיק את הבנתו ולצבור את החסד הדרוש בדרך להארה.
  • המורה הרוחני – בלי שיש לעץ שורש, לא ייתכנו הגזע, הענפים, העלים והפירות. כך גם לא ייתכנו תובנות, שחרור והארה ללא המסירות ללאמה. ספר זה כולל לימוד על היחסים עם המורה הרוחני, על פי המסורת הטיבטית, כפי שזה ניתן בקורסים שונים על ידי לאמה דבורה-הלה. הלימוד מבוסס על כתביהם של המורים הגדולים: ג’ה צונגקפה, פבונגקה רינפו’צה, הוד קדושתו הפאנצ’ן לאמה הראשון, לאמה זופה רינפוצ’ה ומורים נוספים.
  • המדיטציה המושלמת – לימוד נדיר ומעמיק על הטכניקה של מדיטציית  קיבוע, המבוסס על הפרק על מדיטציה בספרו המהולל של ג’ה צונגקאפה הספר הגדול של שלבי הדרך להארה, ועל הפרק על מדיטציה בספרו של פאבונגקה רינפוצ’ה מתנת השחרור בכף ידך. בקורס זה לאמה דבורה הלה מתארת בפירוט , או שלווה Shamata רב את התנאים והטכניקה המהירים ביותר להשגת מדיטטיבית, בהסתמך על לימודם של גדולי חכמי המדיטציה של הודו העתיקה.
  • 12 היבטים בחייו של ג’ה צונגקפה.
  • לב האהבה- לימוד קסום ושמיימי, מיוחד במינו, שניתן בדיימונד מאונטיין במסגרת ה-Quiet Retreat Teachings בנובמבר 2013. הלימוד ניתן על ידי לאמה דבורה הלה, מול קהל תלמידים בעת שהייתה עם כיסוי עיניים. גשה מייקל הגדירו כלימוד ישירות מ”כוכב האהבה”.